Jak usunąć wąsik kobiecy? Domowa depilacja twarzy

Jak usunąć wąsik kobiecy? Domowa depilacja twarzy

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Zarost na twarzy u dziewczyn to wstydliwy problem, który przyczynia się do pogorszenia samopoczucia i utrudnia wchodzenie w relacje społeczne. Nic dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak usunąć wąsik kobiecy? Na szczęście współcześnie można zastosować kilka sprawdzonych metod, a sposoby usuwania zarostu u kobiet charakteryzują się dużą skutecznością i zadowalającymi efektami. Zebraliśmy kilka z nich, by nieco ułatwić poszukiwania najlepszego rozwiązania nieestetycznego problemu.

Wąsik kobiecy

Wąsik u dziewczyny to wstydliwy problem, który może pojawić się w każdym wieku. Przybiera on również różne formy – od meszku, przez krótkie, grube lub pojedyncze włosy, które obniżają poczucie własnej atrakcyjności i samopoczucie. Nawet mały wąsik u dziewczynki może być przyczyną dyskomfortu, zwłaszcza że środowisko rówieśnicze potrafi być bezlitosne, a golenie wąsika nie należy do komfortowych czynności. Problem, określany często słowami: „rośnie mi broda” jest przyczyną frustracji, kompleksów oraz lęku przed odrzuceniem przez otoczenie. Warto wiedzieć jednak, że tego rodzaju zaburzenia związane mogą być z problemami zdrowotnymi, w tym głównie z zaburzeniem gospodarki hormonalnej organizmu. Dlatego też oprócz poszukiwania sposobów na to, jak wydepilować wąsik, należy również udać się do lekarza, który pomoże znaleźć przyczynę problemu i zajmie się nim od strony medycznej.

Domowa depilacja twarzy

Wąsik kobiecy a hormony

Zaburzenia hormonalne są bardzo częstą przyczyną, jeśli chodzi o zarost kobiecy. Sprowadzają się one przede wszystkim do zbyt dużej ilości  tzw. androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Ciemnym owłosieniem na twarzy, ale również i na innych partiach ciała, mogą przejawiać się dwa zaburzenia. Są to hirsutyzm i hiperandrogenizm. Kobiety, które muszą przeprowadzać wyrywanie wąsika pęsetą czy też stosować krem rozjaśniający włoski na twarzy, powinny więc obserwować regularność swoich cykli menstruacyjnych, płodność czy ton głosu. Jego obniżenie czy też trudności z zajściem w ciążę oraz nieregularne cykle mogą wskazywać na dodatkowe problemy zdrowotne, których wynikiem jest również niechciany zarost. Hirsutyzm może być zaburzeniem czasowym, związanym również z zespołem policystycznych jajników czy anoreksją.

Jak usunąć wąsik kobiecy

Jak raz na zawsze pozbyć się wąsika? Top 3 metod!

Dziewczyna z zarostem nie wygląda zbyt estetycznie. Na szczęście zarost u dziewczyn można współcześnie usunąć, wykorzystując w tym celu możliwości medycyny estetycznej. Zebraliśmy więc kilka sposobów na to, jak pozbyć się wstydliwego problemu. Jedne z najczęściej wybieranych przez kobiety, zmagające się z przykrym problemem, którym jest kobiecy zarost to:

  • laser i IPL (fotodepilacja) – w trakcie zabiegów zostają zniszczone cebulki włosa. Jest to możliwe dzięki wiązce światła, która emitowana jest przez specjalistyczne urządzenie. Co ważne, na trwałe efekty trzeba nieco poczekać i kilkukrotnie poddać się zabiegowi, jednak osiągnięcie wymarzonego wyglądu i gładkiej skóry jest warte nieco zachodu,
  • elektroliza – tym przypadku mieszki włosowe są niszczone poprzez wykorzystanie prądu. Po tą metodę sięgają zwłaszcza osoby, których włosy nie są podatne na działanie lasera. Elektroliza przynosi równie długotrwałe i efektowne skutki w walce z problemem, którym jest wąsik u dziewczyn,
  • depilacja z wykorzystaniem SHR In Motion – na pierwszy plan wysuwa się tutaj przede wszystkim łagodny przebieg całego zabiegu. Jest to metoda w pełni bezpieczna. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, ze każdym impuls ma w tym przypadku niską energię. Skóra jest więc podgrzewana tylko do czasu, gdy zostanie jej dostarczona odpowiednia ilość energii, która może uszkodzić mieszek włosowy. Na tą metodę decydują się osoby, chcące usunąć niechciane owłosienie na twarzy delikatnie i przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Kiedy depilować wąsik

Jak usunąć wąsik kobiecy domowym sposobem?

Wśród domowych sposobów również można wyróżnić kilka skutecznych metod na nieestetyczny problem. Jednym z najbardziej popularnych jest golenie wąsika u dziewczyn, choć w tym przypadku zdecydowanie należy zrezygnować z maszynek z ostrzami, które mogą pogorszyć problem. Uważać należy również, jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie, którym jest depilacja wąsika w domu. Preparaty, wykorzystywane w tym celu, bardzo często prowadzą do reakcji alergicznych i podrażnień, a twarz jest zdecydowanie najbardziej eksponowaną częścią naszego ciała.

Włoski usuwać można również pęsetą lub specjalnymi kremami. Usuwanie wąsika pęsetą, choć bolesne, może przyczynić się do pozytywnych efektów. Ciekawym rozwiązaniem będzie także krem rozjaśniający wąsik czy też krem wybielający wąsik. Z pewnością będzie to mniej bolesna metoda, niż usuwanie wąsika pęsetą. Do rozjaśniania włosków na twarzy, można wykorzystać również domową maseczkę z jogurtu i cytryny. Rozjaśnianie Własowów na twarzy udaje się także, jeśli wykorzystamy w tym celu wodę utlenioną. Usuwanie wąsika wodą utlenioną należy powtarzać regularnie, aż do osiągnięcia pożądanych efektów, czyli wybielenia zarostu na twarzy. I choć woda utleniona na wąsik nie usunie go zupełnie, z pewnością sprawi, że będzie on znacznie mniej widoczny, dzięki czemu to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeśli chodzi o sposoby usuwania zarostu w warunkach domowych.

laserowe usuwanie wąsika

 Kiedy depilować wąsik?

Wąsik na twarzy najlepiej depilować w okresie jesiennym. Dlaczego? Bo po zabiegu takim należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne. Będzie to znacznie łatwiejsze jesienią i zimą, niż upalnym latem. Niezależnie od tego, którą porę roku wybierzesz, zainwestuj również w dobry krem z filtrem 50 SPF, by chronić twarz przed promieniami.

Co ile robić wąsik?

Zarost na twarzy u dziewczyn wymaga regularnych działań. Nie należy jednak stosować ich zbyt często, by nie pogorszyć swojego stanu. I tak depilacja woskiem nie może być wykonywana częściej, niż raz na 3 tygodnie. W tym czasie skóra może się zregenerować i przygotować na kolejne zabiegi.

Wąsik kobiecy

Ile kosztuje laserowe usuwanie wąsika?

Wąsik kobiecy można usunąć w wielu placówkach. To właśnie od miejsca, które wybierzemy, zależy w dużej mierze cena zabiegu. Waha się ona na ogół w granicach 100-200 zł, choć warto wiedzieć, że całość nie zamknie się w trakcie jednej sesji. Ich liczba zależy od grubości wosków i ich koloru. Jeśli są one cieńsze i jaśniejsze, rezultaty pojawią się znacznie szybciej.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Wąsy u dziewczyny wymagają regularnych zabiegów, choć depilacja laserowa znacząco zmniejsza ich częstotliwość. Nowoczesna technologia pozwala jednak pozbyć się niechcianego owłosienia nawet w 95%. Dzięki powtarzanym zabiegom, możliwe jest usunięcie macierzy włosa, co uniemożliwia ich odrastanie. Aby osiągnąć takie efekty, na ogół wykonuje się ok. 5 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Jeden komentarz do “Jak usunąć wąsik kobiecy? Domowa depilacja twarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + osiemnaście =