Odessa to miasto rozrywki dla dzieci i rodziców!

Odessa to miasto rozrywki dla dzieci i rodziców!

Pluskanie się w morzu to dla dzieci ogromna przyjemność. Na tym jednak nie kończy się rozrywka w Odessie. Zobaczmy, gdzie można pojechać z dzieckiem w Odessie, aby miło spędzić czas i otrzymać wiele pozytywnych emocji.

OGRÓD ZOOLOGICZNY W ODESSIE

Dlaczego dzieci tak bardzo kochają zwierzęta? Ano dlatego, że dzieci są szczere i otwarte. W Odesskim Zoo obecnie znajdują się 153 gatunki zwierząt. To bardzo dobrze przemyślane miejsce, gdzie można zobaczyć wiele zwierząt. Warto też dodać, że odeskie zoo ma już ponad 100 lat. Na jego terenie odbywają się różne sezonowe festiwale.

DOLFINARIUM

Jedną z atrakcji Odessy jest delfinarium Nemo, które znajduje się w pierwszej piątce wśród podobnych instytucji w Europie. Pokaz w delfinarium to istne show. Komunikacja z tymi inteligentnymi zwierzętami ma korzystny wpływ na rozwój dzieci. Tam można doznać wiele pozytywnych emocji, będąc świadkiem ekscytującego programu pokazowego z udziałem delfinów i innych zwierząt morskich, wykonując skomplikowane i unikalne sztuczki.

Luna Park

W Odessie znajduje się park rozrywki z najwyższym diabelskim młynem na Ukrainie, z którego roztacza się niesamowity widok na Odessę. Znajduje się tam mnóstwo ciekawych rozrywek dla dzieci w różnym wieku. Park rozrywki położony jest 2 minuty spacerem od plaży Langeron w parku im. T.G. Szewczenki.

Wycieczka z rodzicami do wesołego miasteczka będzie dla dzieci prawdziwym świętem; nie zabraknie rozrywek dla osób w każdym wieku, a lody i wata cukrowa będą świetną przerywnikiem pomiędzy zabawnymi zjeżdżalniami a przejażdżką parowozem.

ZOO SENSORYCZNE

Oprócz zwykłego i znanego ogrodu zoologicznego w Odessie znajduje się także sensoryczne zoo, którego nazwa wiąże się właśnie z rzadką możliwością dotknięcia różnorodności świata żywej przyrody, ponieważ wolno dotykać w nim zwierzęta.

Uwagę zwiedzających prezentowana jest wyjątkowa kolekcja zwierząt: od tych znanych nam od dzieciństwa po najbardziej egzotycznych przedstawicieli fauny (afrykański jeż karłowaty, opos cukrowy, żółw papkowaty, bazyliszek hełmowy, nieświszczuk, legwany, pyton tygrysi, różne rasy ulubionych przez wszystkich królików i świnek morskich i inne).

AQUAPARK „ODESA”

Dla wczasowiczów dostępny jest cały kompleks programów rozrywkowych, a także: 2 piaszczyste plaże; 6 stref opalania; 27 atrakcji; jedyny basen ze falami w regionie; rzeka o długości pół kilometra; 5 stref hydromasażu; 5 basenów. Dla małych dzieci przygotowano specjalny kompleks wodny dla dzieci „Wyspa Piratów”, który jest największym wodnym kompleksem rozrywkowym dla dzieci na południu Ukrainy.

LATAJĄCY HOLENDER PIRACKI PARK LINOWY

Park linowy oferuje przygody dla dorosłych i dzieci. Na terenie „Latającego Holendra” znajdują się przeszkody i trasy na 3 poziomach o różnym stopniu trudności. Goście mają do wyboru trasę „dziecięcą” na wysokości 1,5 metra, „odważną” – z przeszkodami umieszczonymi 4,5 metra nad ziemią i „wysoką” – na wysokości 7,5 metra. Wszystkie wyposażone są w ciągłą linię ubezpieczeniową.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, które wpisane są mapę Odessy. Na wycieczkę do tego wyjątkowego miasta nad Morzem Czarnym warto zabrać wygodne buty, bo żeby zwiedzieć te wszystkie miejsca jeszcze nie wymienione sale zabaw, parki wodne, parki rozrywki i wiele innych trzeba nie tygodnia, ale miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − cztery =