Nieszczęśliwa miłość – Kocham kogoś z kim nie mogę być…

Nieszczęśliwa miłość – Kocham kogoś z kim nie mogę być…

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Kocham kogoś z kim nie mogę być – to wbrew pozorom dość powszechny problem. Nieszczęśliwa miłość potrafi jednak zdeterminować nasze życie, rodząc wiele przykrych emocji, lęk, a nawet depresję z powodu braku możliwości ekspresji dla tak silnych uczuć. Wiele osób nie potrafi również zawalczyć o swoje szczęście, stawiając na stabilizację w związkach, w których trwały do tej pory. Czy można być szczęśliwym w takiej sytuacji i jak odnaleźć się w uczuciowym labiryncie?

Kocham faceta z którym nie mogę być

Nieszczęśliwa miłość może mieć różne oblicza. To nie tylko namiętne wzdychanie do kogoś, z kim nie możemy budować szczęśliwego związku. To również dramat rodzin, w których rodzi się problem: mam męża a kocham innego. Gdy kocham kogoś innego, nie jestem w stanie wyrzec się uczucia, nawet ze względu na społeczne konwenanse, czy też zwykłe przyzwyczajenie, które nakazuje trwać w związku, zbudowanym czasem bez uczucia lub też z miłością, która dawno temu zniknęła w wirze codziennych zajęć i obowiązków. To problem wielu kobiet, na który w zasadzie nie ma idealnego rozwiązania. Sytuacji tej nie sprzyja również idealizowanie osoby, z którą nie możemy być. W naszej głowie urasta ona często do rangi kogoś pozbawionego wad i przywar. Jak przestać go kochać? Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tak naprawdę nie możecie być razem. Bowiem to od tej odpowiedzi powinno być uzależnione dalsze działanie i kroki, podejmowane w celu odzyskania wewnętrznego spokoju.

Jak mężczyzna ukrywa zakochanie

Kiedy kochasz kogoś, kto nie kocha ciebie…

Kocham innego faceta, który ma już życiową partnerkę i jest z nią szczęśliwy – to sytuacja w zasadzie bez wyjścia i szczęśliwego rozwiązania. Wasza relacja z pewnością nie będzie mogła zaistnieć, jeśli jego serce jest już zajęte przez inną kobietę. Nie warto w takiej sytuacji rozbijać szczęśliwego związku i budować relacji na czyimś nieszczęściu.

Choć teraz wydaje się to niezwykle trudne, warto zapomnieć o destrukcyjnym uczuciu. Im szybciej bowiem sobie z nim poradzisz, tym łatwiej będzie ci zbudować nową przyszłość u boku innej osoby. Niestety, jak głosi popularne przysłowie – serce nie sługa. Pomimo tego, że problem „nie kocham męża kocham innego” czy też „mam chłopaka ale kocham innego” dotyczy wielu kobiet, nie zawsze znajduje on pozytywne rozstrzygnięcie. Warto więc dokładnie przeanalizować, czy przekreślanie wspólnej relacji i tego, co udało wam się zbudować dla mężczyzny, z którym nie możecie być, rzeczywiście ma sens. Czasem bowiem lepiej zawalczyć o relację, która wydaje się nie mieć już większego sensu, przypominając sobie chociażby wspólnie spędzone chwile i piękne momenty, które doprowadziły was do miejsca, w którym właśnie się znajdujecie.

Jak zapomnieć o facecie

Jak żyć z nieszczęśliwą miłością?

Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jestem z kimś kogo nie kocham – to sytuacja, która może wyniszczać człowieka od środka, budząc lęki, negatywne emocje, a w końcu depresję, która odbija się na codzienności całego otoczenia. Jak już zostało wspomniane, czasem warto zawalczyć o wygasłe uczucie, zwłaszcza gdy było one niegdyś bardzo silne. Jednak zdarzają się również sytuacje, w których trwanie na siłę w związku nie jest dobrym rozwiązaniem dla żadnej z jego stron. Bywa bowiem, że problem: kocham kogoś z kim nie mogę być urasta do rozmiarów, z którymi trudno sobie poradzić, bez skrzywdzenia drugiej, niegdyś ukochanej osoby. Decyzję o rozstaniu warto podjąć więc w odpowiednim czasie, zanim konflikty i oskarżenia przekreślą nawet to, co niegdyś było dobre. Jak jednak żyć ze świadomością, że kocham kogoś innego, z kim nie mogę być? Być może rozwiązaniem będzie tutaj terapia, która pozwoli wyjść na prostą ze swoimi uczuciami. Czasem również warto dowiedzieć się jak zapomnieć o facecie którego się kocha, by móc budować swoje szczęście, pomimo destrukcyjnego uczucia.

Jak żyć z nieszczęśliwą miłością

Czy warto czekać na kogoś kogo się nie kocha?

To kolejne pytanie, na które znalezienie jednoznacznej odpowiedzi jest niemożliwe. Dlaczego? Bo tylko osoba, która zmaga się z problemem „kocham innego mężczyznę, z którym nie mogę być”, potrafi dotrzeć do jego sedna. O ile czekanie na osobę, która jest sama, ale jeszcze nie zdaje sobie sprawy z naszych uczuć może być logiczne, o tyle odwlekanie w czasie swojego szczęścia dla kogoś, kto trwa w udanym związku, wydaje się nie mieć najmniejszego sensu. No bo jak można kogoś kochać z przymusu? Oczywiście jest to niemożliwe.

Oczekiwanie, aż ukochany zostanie singlem może trwać bardzo długo, a nawet nigdy nie nastąpić. Dlatego też, znając swoją sytuację, musisz dokładnie określić moment, w którym przestaniesz czekać na coś, co nigdy się nie wydarzy. Być może będą to zaręczyny twojej miłości z inną kobietą? Może określony czas, który upłynie na kolejnych dniach samotności? Lepiej wyznaczyć granicę, po przekroczeniu której dalsze czekanie przestanie mieć sens, niż trwać w oczekiwaniu na coś, co nigdy nie nadejdzie, przekreślając tym samym szansę na własne szczęście u boku kogoś innego.

Kiedy facet jest szczęśliwy w związku

Kiedy facet jest szczęśliwy w związku?

Kiedy kochasz kogoś z pewnością zastanawiasz się również, czy jest on szczęśliwy w związku. Po czym poznać, że mężczyzna jest zadowolony z jakości waszych relacji? Przede wszystkim po tym, że lubi z tobą spędzać czas i nie kryje się ze swoimi uczuciami. Czuje się również pewnie w twoim towarzystwie, nie bojąc się trudnych tematów i osądów. Wzajemne zaufanie i troska stanowi podłoże szczęśliwego związku, dlatego też warto je okazywać, by mieć pewność, że druga osoba jest świadoma naszego zaangażowania.

Jak poznać że mężczyzna myśli o kobiecie poważnie?

Poważne myślenie o związku z drugą osobą, przekłada się przede wszystkim na jakość spędzanego wspólnie czasu. Zaangażowany emocjonalnie mężczyzna z pewnością będzie nalegał na częsty kontakt i nie będzie ukrywał tej relacji wśród swoich znajomych. Uczucie będzie odzwierciedlało się również w otwarciu na szczere rozmowy i zwierzenia oraz trosce o dobro osoby, z którą się spotyka.

Nieszczęśliwa miłość

Jak mężczyzna ukrywa zakochanie?

Niektórzy mężczyźni boją się mówić otwarcie o uczuciach, a tym bardziej okazywać je, by nie wyjść na słabeuszy, zwłaszcza w swojej grupie towarzyskiej. Często silne uczucie ukrywane jest pod przykrywką samca alfa, któremu na niczym nie zależy, a już z pewnością nie na kobiecie, którą w rzeczywistości darzy miłością i szacunkiem.

Po czym poznać że nie jestem mu obojętna?

Zakochany mężczyzna z pewnością będzie dążył do tego, by z kobietą spędzać jak najwięcej czasu, rezygnując przy tym z innych relacji damsko-męskich. Rosnące uczucie odzwierciedla się również w szarmanckim zachowaniu i zainteresowaniu problemami kobiety oraz chętnym pokazywaniem się w jej towarzystwie zarówno wśród własnych, jak i wspólnych znajomych.

Jak zapomnieć o facecie którego się kocha?

Gdy kogoś kochasz, bardzo trudno zapomnieć o nim z dnia na dzień. Warto jednak dla własnego dobra zamknąć ten rozdział w życiu, starając się nie wracać myślami do mężczyzny czy byłego partnera. Nie skupiaj się więc na jego życiu osobistym i nowych relacjach. Znajdź dla siebie ciekawe zajęcie, skup się na pasji lub pracy, poszukaj nowego towarzystwa. Dla własnego dobra uporaj się z samotnością i tęsknotą, by móc na nowo budować szczęście z nowym obiektem uczuć, który prędzej czy później pojawi się w twoim życiu.

Jeden komentarz do “Nieszczęśliwa miłość – Kocham kogoś z kim nie mogę być…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + dwa =