Stabilna praca dla opiekunek w Niemczech

Stabilna praca dla opiekunek w Niemczech

Jesteś już po pięćdziesiątce i zastanawiasz się, w jaki sposób zarobić lepsze pieniądze? A może chcesz dorobić sobie do emerytury? Uważasz, że najlepiej płatne zawody wymagają nowoczesnych umiejętności skoncentrowanych wokół komputerów? Na szczęście Twoje przypuszczenia nie są prawdą – nawet osoby w wieku emerytalnym mogą dobrze zarobić. Praca w opiece w Niemczech daje taką możliwość.

Praca dla opiekunek w Niemczech bezpieczna pod wieloma względami

Zawód ten jest nie tylko opłacalny, ale i bezpieczny. Podczas gdy pandemia zniszczyła wiele firm, branża opiekuńcza wręcz zaczęła prosperować. Przyczyną był strach przez zapełnionymi domami opieki oraz świadomość, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla seniorów.

W agencji Veritas każda opiekunka musiała być zaszczepiona i regularnie przechodzić badania. Dzięki temu zabiegowi jeszcze więcej rodzin nabrało do nas zaufania.

Ponieważ Niemcy są obecnie najstarszym społeczeństwem w Europie, na brak zgłoszeń nie można narzekać. Mnóstwo osób starszych za zachodnią granicą potrzebuje wsparcia, tym bardziej że tamtejsze domy opieki bywają zapełnione. Na wolne miejsce trzeba czekać nawet miesiącami. A jeśli już senior zostanie przyjęty, to i tak nie może liczyć na indywidualną opiekę. Statystyki pokazują, że w niemieckich domach opieki na jedną pielęgniarkę przypada nawet dwunastu seniorów do opieki. W takich warunkach opieka na najwyższym poziomie jest niemożliwa.

Z kolei usługi niemieckich opiekunek są wyzwaniem nawet dla niemieckich portfeli. Niejednokrotnie najbliżsi podopiecznego musieli rezygnować z niemieckiej opiekunki, bo z pewnością wysokie kwoty niechybnie zrujnowałyby budżet rodzinny.

Z wyżej wymienionych powodów obawa przed zaniknięciem popytu na usługi z Polski jest nieuzasadniona. Osób starszych jest w Niemczech o wiele więcej niż młodszych i wielu z nich potrzebuje pomocy w życiu codziennym.

Bezpieczeństwo i komfort pracy w opiece w Niemczech zapewnia współpraca z agencją

Naszymi klientami są seniorzy i ich rodziny, więc ich dobro jest dla nas priorytetem. Nie znaczy to jednak, że opiekunki są dla nas mniej ważne. To one są filarem naszej firmy, dlatego komfort i bezpieczeństwo pracy w opiece w Niemczech stawiamy na pierwszym miejscu. Panie współpracujące z Veritasem mogą liczyć na wsparcie na wielu polach. Każda opiekunka ma przypisanego koordynatora, który dba o to, by na miejscu wszystkie warunki umowy były spełnione. W razie kłopotów może nawet opiekunce zmienić sztelę oraz zapewnić transport do nowego miejsca. Opiekunki otrzymują umowę polską, więc nie trzeba spędzać wielu godzin nad słownikiem, by ją zrozumieć. Oferty pracy w opiece Veritas publikuje jako jedne z najatrakcyjniejszych na rynku: od 1600 do 2000 euro netto miesięcznie. Często są też doliczane bonusy.

To nie koniec plusów pracy dla opiekunek w Niemczech. Transport na miejsce zlecenia również zapewnia agencja, a wyżywienie i osobny kąt do spoczynku zapewnia rodzina podopiecznego. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruterzy pomagają dobrać ofertę odpowiednią do Twoich umiejętności. Gwarantujemy ubezpieczenie zdrowotne, pomagamy wyrobić kartę EKUZ oraz druk A1 – wszelkie formalności niezbędne do wykonywania zawodu.

Jeśli interesuje Cię praca dla opiekunek w Niemczech i chcesz dołączyć do naszego zespołu, nie zwlekaj – zadzwoń do nas, napisz na Facebooku, uzupełnij formularz na stronie. Czekamy na znak od Ciebie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + dwadzieścia =