Kupujesz dom? 5 wskazówek, jak przygotować się na ruchliwy rynek nieruchomości

Kupujesz dom? 5 wskazówek, jak przygotować się na ruchliwy rynek nieruchomości

Rzeczy poruszają się szybko na ruchliwym rynku, a najlepszą szansą, jaką masz na zakup domu, jest bycie przygotowanym. Wiele ofert na dom może stworzyć środowisko wysokiej presji, co sprawia, że łatwo jest przekroczyć swój budżet i popełnić błędy.

Zanim zaczniesz polowanie na dom, przygotuj się, korzystając z tych pięciu prostych kroków, aby zmniejszyć ryzyko, aby nie było niepożądanych niespodzianek w jednej z największych decyzji finansowych w twoim życiu. Ważne jest też żeby porównać ile kosztują nieruchomości w większych miastach europy jak Duisburg w Niemczech , Grenoble we Francji czy  Dundee w Anglii ,

  1. Poznaj swój punkt cenowy

Uzyskaj wstępne zatwierdzenie od specjalisty ds. kredytów hipotecznych i wiedz, na ile możesz sobie pozwolić. Obejmuje to zrozumienie, jakie oprocentowanie można uzyskać i jakie podatki mają zastosowanie do zakupu.

Współpracuj z Realtor, aby opracować strategię negocjacyjną w oparciu o to, co można sobie pozwolić.

  1. Poznaj rynek

Zrozum, co domy sprzedają się w okolicy i typ nieruchomości, że jesteś zainteresowany zakupem. Poznaj zalety i wady przedsprzedaży, nowości i odsprzedaży.

Realtorzy pomogą Ci ocenić historię rynku i trendy, przeglądając najnowsze dane o sprzedaży domów w Multiple Listing Service® i tworząc coś, co nazywa się Porównawczą Analizą Rynku lub CMA.

  1. Zrób to z należytą starannością

Wiemy, że jest to gorączkowy i konkurencyjny rynek, ale należyta staranność pozostaje kluczowa. Na przykład, uzyskać inspekcji domu, mają Realtor sprawdzić z urzędu miasta, aby upewnić się, że remonty zostały wykonane z pozwolenia, i zobaczyć, jakie plany rozwoju są w pracach dla tej dzielnicy.

Ten kluczowy due diligence może być generalnie wykonane przed dokonaniem oferty – Realtor może pomóc doradzić, jak to zrobić.

  1. Przejrzyj dokumenty strata

Jeśli kupujesz townhome, condo, lub du / tri / multi-plex, pracować z Realtor przejść przez dokumenty strata (protokoły, sprawozdania finansowe, budżet operacyjny, raport amortyzacji), aby wiedzieć, co naprawy zostały zrobione i co jest potrzebne, na jaki koszt, w przyszłości. Jaką historię roszczeń ubezpieczeniowych ma budynek?

  1. Poznaj okolicę

Weź pod uwagę swoje potrzeby. Możesz chcieć wiedzieć, w jakiej dzielnicy znajduje się dom, jak blisko jest do linii autobusowych lub na zakupy. Jeśli jesteś pracownikiem zmianowym, może nie chcesz mieszkać w condo, który wychodzi na wschód, ponieważ dostaje więcej światła słonecznego wcześnie rano. Twój Realtor pomoże Ci zidentyfikować te kwestie do rozważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + piętnaście =